CGA800 – nowe tabletki na odchudzanie

Jednym z wynalazków odchudzających, obok Hoodia Gordonii i zielonej kawy jest nowy specyfik o tajemniczej nazwie CGA800. Co to takiego? Przyjrzyjmy mu się bliżej! 

Co warto wiedzieć o kwasie chlorogenowym?

Pełna nazwa tej substancji to kwas chlorogenowy CGA800. Kwas ten występuje w sposób naturalny w roślinach. Jest zielonym polifenolem, silnym antyoksydantem (czyli przeciwutleniaczem) oraz estrem kwasu kawowego i chinowego. Ma bardzo gorzki smak. Głównym źródłem jego pozyskiwania są ziarna kawowca, ale także głóg i karczoch. Występuje nawet w pokrzywie i bluszczu pospolitym. Niestety parzenie ziaren kawy niszczy kwas chlorogenowy, co oznacza, że występuje tylko w zielonej kawie. Widać tutaj bardzo silną zależność między CGA800 a zieloną kawą. De facto, pijąc zieloną kawę, zażywamy kwas chlorogenowy, ponieważ to właśnie ten kwas jest substancją czynną zielonej kawy. Trudno nie mieć więc wątpliwości, czy aby na pewno jest to nowy sposób na odchudzanie. Jest to raczej odkrycie tego samego na nowo.

Stworzenie tabletek CGA800

Niewątpliwie jednak, wyekstrahowanie CGA800 z ziaren kawowca umożliwiło stworzenie nowego sposobu podania leku. Ponadto nie trzeba teraz już narażać swojego serca na działanie kofeiny. Do tej pory jeśli ktoś chciał skorzystać z dobrodziejstw kwasu chlorogenowego musiał go wypić w postaci kawy, czyli jeżeli chciał zażyć trzy dawki dziennie to musiał wypić trzy filiżanki tego napoju, co nie u wszystkich osób jest wskazane. Co prawda pastylki z kwasem zawierają również kofeinę, jednak zażywanie ich nie dostarcza organizmowi tyle kofeiny co wypicie kawy, a co za tym idzie, dzięki tabletkom z kwasem chlorogenowym także osoby z nadciśnieniem mogą cieszyć się właściwościami odchudzającymi, ale nie tylko nimi. Kwas ten jest znany także z jego właściwości antybakteryjnych, przeciwgrzybiczych i przeciwwirusowych.

Jak to działa? 

Kwas CGA800 obniża wchłanianie cukrów i reguluje metabolizm tłuszczów. Cukry odkładają się w wątrobie i zaczynają tworzyć tkankę tłuszczową. Dzięki temu, że kwas nie dopuszcza do odkładania się większej ilości cukrów a tym samym produkcji tłuszczów, organizm spala zapasy, a więc traci zbędne kilogramy. Najlepsze jest jednak to, że nie trzeba przy tym nic ćwiczyć – to bardzo dobra wiadomość dla tych, którzy nie lubią sportu. Oczywiście, sport w połączeniu z kwasem chlorogenowym jeszcze bardziej przyśpiesza odchudzanie.

Prócz zalet związanych z utratą wagi, CGA800 dobrze wpływa na osoby z cukrzycą typu II i innymi chorobami insulinozależnymi, ponieważ ogranicza ilość glukozy we krwi. Kwas chlorogenowy nie posiada skutków uboczny, jednak należy pamiętać by nie przekraczać maksymalnej dawki, tj. 800 mg dziennie, ze względu na zawartość kofeiny.

Be the first to comment on "CGA800 – nowe tabletki na odchudzanie"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*